KRK STUDIO

  • story
  • video
  • emocje
  • opowieść
  • filmy

Filmy podróżnicze

TRAVELERZY to niekomercyjny projekt realizowany przez nas “po godzinach” z czystej miłości do podróży. Dla nas równie ważny jak to, co robimy na co dzień. W jednym zdaniu TRAVELERZY to seria internetowych filmów dokumentalnych (z bardzo dużym naciskiem położonym na jakość) przedstawiających sylwetki polskich podróżników oraz relacje z miejsc, w których się aktualnie znajdują.

Kim są travelerzy?

To ludzie, którzy “odważyli się odważyć” i wyszli poza własną strefę komfortu – expaci, emigranci i globtroterzy, którzy żyją samą ideą podróży, odkrywania i wyjazdu w nieznane. To niepoprawni podróżnicy i pozytywnie zakręceni Polacy, którzy nieustannie są w drodze, lub też postawili wszystko na jedną kartę i zdecydowali się wyjechać z Polski, by zamieszkać na stałe w innym kraju.

Travelerzy - opis projektu

Filmy turystyczne

Travelerzy jako projekt to internetowa seria filmów dokumentalnych lub też po prostu kanał na YouTube przedstawiający sylwetki polskich (jak do tej pory) podróżników oraz relacje z miejsc, w których się aktualnie znajdują. Zasada każdego odcinka jest prosta: nawiązać kontakt z ciekawą osobą przebywającą aktualnie w niebanalnym miejscu na świecie (np. ze znanym blogerem podróżniczym, którego znamy do tej pory tylko i wyłącznie z lektury jego tekstów), pojechać tam i zrobić o nim/o niej film 🙂

Co wyróżnia Travelerów?

Dwie rzeczy. Pierwsza to JAKOŚĆ. W sieci można znaleźć masę produkcji podróżniczych, których jakość pozostawia wiele do życzenia. Miejsca, do których podróżujemy, przeważnie wyglądają wspaniale, więc zasługują na to, by pokazać je takimi, jakie są. Travelerzy mają więc dbać o estetykę obrazu: dobre ujęcia, dynamiczny i ciekawy montaż oraz dobrze współgrającą z tym wszystkim muzykę.

Druga rzecz (zdecydowanie ważniejsza) to TREŚĆ. Siłę projektu mają stanowić ciekawi ludzie i oryginalne historie, które mają do opowiedzenia. Nie ma tu miejsca na codzienne nagrywanie i publikacje kilkunastominutowego monologu do kamerki sportowej (najczęściej zamontowanej na długim kiju) przy okazji, podczas spaceru po okolicy 😉 Travelerzy to starannie przeprowadzony i zmontowany wywiad z bohaterem danego odcinka – a w rezultacie esencja jego “przygody”. Dlatego też niestety projekt ten jest trudny i czasochłonny.

Co udało nam się osiągnąć?

Do tej pory udało się odbyć trzy podróże i nakręcić trzy odcinki, które zebrały na YouTube po kilka tysięcy wyświetleń. Możesz je obejrzeć na tej stronie. Udało się również odpalić fanpage oraz inne profile społecznościowe, stworzyć całą komunikację wizualną oraz wzbudzić niemałe zainteresowanie tematem wśród miłośników podróży.

Travelerów tworzymy z czystej pasji, zarówno do filmowania, jak i do podróży. Uważamy, że w życiu warto, a nawet trzeba też robić coś tak po prostu – dla samej idei. Dziękujemy wam za wasze dotychczasowe wsparcie 🙂