Video podróżnicze

Kim są Travelerzy?

To ludzie, którzy “odważyli się odważyć” i wyszli poza własną strefę komfortu – expaci, emigranci i globtroterzy, którzy żyją samą ideą podróży, odkrywania i wyjazdu w nieznane. To niepoprawni podróżnicy i pozytywnie zakręceni Polacy, którzy nieustannie są w drodze, lub też postawili wszystko na jedną kartę i zdecydowali się wyjechać z Polski by zamieszkać na stałe w innym kraju.

 

Filmy turystyczne

 


Travelerzy jako projekt to internetowa seria filmów dokumentalnych lub też po prostu kanał na YouTube przedstawiający sylwetki polskich (jak do tej pory) podróżników oraz relacje z miejsc w których się aktualnie znajdują. Zasada każdego odcinka jest prosta: nawiązać kontakt z ciekawą osobą przebywającą aktualnie w niebanalnym miejscu na świecie (np. ze znanym blogerem podróżniczym, którego znamy do tej pory tylko i wyłącznie z lektury jego tekstów), pojechać tam i zrobić o nim/o niej film 🙂

Co wyróżnia Travelerów?

Dwie rzeczy. Pierwsza to JAKOŚĆ. W sieci można znaleźć masę produkcji podróżniczych, których jakość pozostawia wiele do życzenia. Miejsca do których podróżujemy przeważnie wyglądają wspaniale, więc zasługują na to by pokazać je takimi jakie są. Travelerzy mają więc dbać o estetykę obrazu: dobre ujęcia, dynamiczny i ciekawy montaż oraz dobrze współgrającą z tym wszystkim muzykę.

Druga rzecz (zdecydowanie ważniejsza) to TREŚĆ. Siłę projektu mają stanowić ciekawi LUDZIE i oryginalne HISTORIE, które mają do opowiedzenia. Nie ma tu miejsca na codzienne nagrywanie i publikacje kilkunastominutowego monologu do kamerki sportowej (najczęściej zamontowanej na długim kiju) przy okazji, podczas spaceru po okolicy 😉 Travelerzy to starannie przeprowadzony i zmontowany wywiad z bohaterem danego odcinka – a w rezultacie esencja jego “przygody”. Dlatego też niestety projekt ten jest trudny i czasochłonny.

Co udało nam się osiągnąć?

 

Do tej pory udało się odbyć trzy podróże i nakręcić trzy odcinki, które zebrały na YouTube po kilka tysięcy wyświetleń. Możesz je obejrzeć na tej stronie, lub też klikając tutaj lub tutaj.

Udało się również odpalić fanpage oraz inne profile społecznościowe, stworzyć całą komunikację wizualną oraz wzbudzić niemałe zainteresowanie tematem wśród miłośników podróży 😉

Wspieraj Travelerów!

Travelerów tworzymy z czystej pasji, zarówno do filmowania jak i do podróży i będziemy to robić dalej. Uważamy, że w życiu warto, a nawet trzeba też robić coś tak po prostu – dla samej idei! Jeżeli jednak podoba Ci się to co robimy, to możesz wesprzeć naszą działalność związaną z Travelerami przez kampanię finansowania społecznego na portalu Patronite 🙂

 

Jak nas wspierać?

 

To dzięki waszemu wsparciu (nawet symbolicznemu) będziemy w stanie odłożyć kilka złotych więcej na bilet na kolejną podróż lub wymianę zepsutej baterii do kamery. Nie chodzi tu oczywiście o niebotyczne kwoty, ale nawet symbolicznego piątaka, czyli np. przytaczany tutaj często koszt ulubionej kawy. To zabawne, ale ta symboliczna jedna kawa miesięcznie może sprawić, że kanał będzie się rozwijał znacznie szybciej.

 

Żeby zostać naszym patronem wystarczy 5 min. Aby to zrobić kliknij TUTAJ lub na widget po prawej ->

Dziękujemy już teraz za wasze wsparcie, w każdej formie. To dzięki wam wiemy, że to co robimy ma sens!