Czy warto inwestować w reklamę video

W skrócie — video zwiększa zaufanie i zaangażowanie klientów. Treści filmowe stają się coraz bardziej popularne i interesujące dla ludzi, którzy na dodatek sami ich poszukują. Twarde dane mówią same za siebie. Sprawdź, dlaczego video w obecnych czasach to dla przedsiębiorcy absolutny “must have”.

Czy warto zainwestować w profesjonalną reklamę video?

Video marketing to jedno z najbardziej efektywnych narzędzi sprzedażowych, które skutecznie angażuje klientów i umacnia świadomość marki. Poniżej przedstawiamy kilka wybranych statystyk, trendów, wyników badań oraz twardych danych, które mówią same za siebie.

1. Video jest bardziej interesujące

Do ludzi dociera aż 95% komunikatu zawartego w video. I tylko 10% tego, co przeczytał. To dlatego, że ze wszystkich dostępnych środków przekazu to video jest formą najbardziej “atrakcyjną”. Nie bez znaczenia pozostaje też czas — na konsumpcję video potrzeba go zdecydowanie mniej niż, na przykład na przeczytanie tekstu.

Video jest bardziej interesujące
2. Video zwiększa zaangażowanie

Przeciętny użytkownik spędza na stronie zawierającej materiał video aż o 88% więcej czasu. Dlaczego tak się dzieje? Video jest dla nas po prostu naturalne i “ludzkie” – pokazuje rzeczywistość w sposób najbardziej zbliżony do tego, w jaki ją postrzegamy na co dzień.

Video zwiększa zaangażowanie
3. Video wzbudza zaufanie

Około 80% przebadanych konsumentów zadeklarowało, że po obejrzeniu video opowiadającego o produkcie czuje się zdecydowanie pewniej podczas zakupu. Łączy się to bezpośrednio z innym wnioskiem. Połowa kupujących stwierdziła, że najczęściej obawia się sytuacji, w której zakupiony produkt nie będzie wyglądał tak, jak został przedstawiony
na zdjęciu.

Video wzbudza zaufanie
4. Video zwiększa sprzedaż

Potwierdzają to wyniki wielu niezależnych badań. Jedno z nich mówi, że video zamieszczone na landing page zwiększa konwersję o 80%. Z kolejnego wynika, że 88% firm, które zainwestowały w video, jest zadowolonych ze zwrotu z inwestycji. W jeszcze innym czytamy, że 87% marketerów śmiało deklaruje, iż korzysta regularnie z filmów video jako narzędzia promocji.

Video zwiększa sprzedaż
5. Jest bardzo popularne

W 2021 roku video stanowiło 82% całego ruchu internetowego. Ten trend zwiększa się nieustannie z roku na rok. Nie można tego ignorować. Należy pamiętać też, że drugą najbardziej popularną wyszukiwarką na świecie (zaraz po Google) jest serwis Youtube. Korzysta z niego ponad 20 mln użytkowników w Polsce, a każdy z nich może być twoim potencjalnym klientem.

Video jest bardzo popularne
6. Ludzie sami go szukają

96% kupujących przeszukuje sieć, starając się znaleźć filmy, które okażą się przydatne przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Nic nie zaprezentuje lepiej produktu, ani nie ma mocniejszego i bardziej wiarygodnego przekazu niż film, który jest połączeniem obrazu, dźwięku, muzyki oraz treści.

Ludzie sami szukają video w sieci
7. Video wpływa korzystnie na pozycjonowanie

Video nie tylko wydłuża czas, który użytkownik spędza na stronie, ale również wpływa pozytywnie na SEO. Strony, na których znajduje się video, są także pozycjonowane wyżej w wynikach organicznych wyszukiwarek. Szansa na pojawienie się na szczycie wyników Google może wzrosnąć nawet pięćdziesięciokrotnie. Nie należy zapominać, że filmy umieszczone w serwisach społecznościowych w sposób naturalny będą kierować użytkowników do odwiedzenia twojej witryny.

Video wpływa korzystnie na pozycjonowanie

Chcesz stworzyć profesjonalne video reklamowe dla swojego biznesu?
Skontaktuj się z nami:

664 760 465

KONTAKT@KRKSTUDIO.PL