24 pomysły na video dla twojego biznesu - video marketing

Tradycyjny film reklamowy, a może client success story, unboxing albo webinar? Sam najlepiej znasz specyfikę prowadzonego przez ciebie biznesu. Zestaw ją z naszą listą i zainwestuj w video marketing, które pomoże twojej firmie rozwinąć skrzydła.

Sprawdzone pomysły na video marketing dla Twojego Biznesu

Poniżej znajdziesz 24 koncepcje na filmy, które możesz zrealizować sam, albo zlecić ich produkcję profesjonalistom. Nasza lista to tak naprawdę tylko kropla w morzu możliwości. Sam najlepiej znasz swoją branżę, wybierz więc format odpowiedni siebie i nakręć video, które nakręci twój biznes.

1. Film reklamowy
Film reklamowy Krótsza forma, w której zazwyczaj kreuje się rzeczywistość (historia, aktorzy itd.). Tworzony jest najczęściej z myślą o późniejszej kampanii reklamowej.

 
2. Film instruktażowy
Film instruktażowy Nikt nie lubi tracić czasu na czytanie długiej i skomplikowanej instrukcji. Twoi klienci na pewno bardziej docenią wskazówki w postaci filmu video.
3. Kurs w formie video
Kurs w formie video Mamy prawdziwy boom na wszelkiego rodzaju szkolenia w sieci. Sprzedaż wiedzy online może się okazać prawdziwym strzałem w dziesiątkę.
4. Film promocyjny
Film promocyjny Skorzystaj z najpopularniejszej formy video marketingu w sieci. Zaprezentuj swoją firmę z najlepszej strony, promując jej produkty lub usługi.

 
5. Video referencje
Video referencje Poproś zaufanych klientów o powiedzenie kilku pozytywnych słów na temat waszej współpracy i zwiększ zaufanie do twojej marki.
6. Video explainer
Video explainer Krótka animacja z lektorem, która jest niezwykle skutecznym sposobem, na wyjaśnienie klientowi jak działa i jakie korzyści daje twój produkt lub usługa.
7. Success story lub Case Study
Video case study Zrealizowałeś bardzo ciekawy projekt lub twój klient osiągnął dzięki tobie naprawdę dobre rezultaty? Pochwal się tym i zachęć innych do współpracy.

 
8. Historia marki
Historia Marki Chcesz podkreślić, że twoim głównym atutem jest wieloletnia tradycja i doświadczenie? Dobrym pomysłem może być video z okazji X-lecia istnienia firmy.
9. Video rekrutacyjne
Video rekrutacyjne Filmy employer brandingowe, skierowane do potencjalnych pracowników są doskonałą zachętą i mogą wyróżnić twoją firmę na rynku ofert pracy. na zdjęciu.
10. Film produktowy
Film produktowy Stwórz film, który pokaże najważniejsze zalety twojego produktu. Dzięki video odbiorca poczuje się tak, jakby sam mógł go dotknąć i ocenić.

 
11. Unboxing – Test – Recenzja
Unboxing video Użytkownicy uwielbiają recenzje, testy sprzętu i wszelkiego rodzaju porównania. Potrafią oglądać je godzinami, zanim podejmą ostateczną decyzję o zakupie.
12. Video poradnik
Video poradnik Obecnie panuje moda na ciągłe zdobywanie wiedzy i uczenie się nowych rzeczy. Zainspiruj swoich klientów albo rozwiąż ich problemy, publikując video poradnik.
13. Film eventowy
Film eventowy Organizujesz koncert lub konferencję? Chyba nie ma lepszego sposobu, by uczestnik poczuł jaka atmosfera panuje na twojej imprezie.

 
14. Wywiad
Wywiad Przeprowadź wywiad z osobą, która może być inspiracją dla twoich klientów — niekwestionowanym autorytetem lub szanowanym specjalistą z twojej branży.
15. F.A.Q.
F.A.Q. Nie trać czasu na nieustanne odpisywanie na te same maile. Przedstaw odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania klientów w formie video.
16. Film dla branży turystycznej
Film dla branży turystycznej To obszerna kategoria, do której zalicza się branżę hotelarską, gastronomiczną i podróżniczą. Wypromuj swoje miejsce, hotel, restaurację lub biuro podróży.

 

 
17. Transmisja live
Transmisja live Format, który pomimo dzielącej was odległości, pozwala odbiorcy siedzącemu przed komputerem brać udział w życiu twojej firmy.
18. Webinar
Webinar Świetne narzędzie marketingowe i szkoleniowe, które w założeniu ma przypominać tradycyjne spotkanie i umożliwia obustronną komunikację z uczestnikami.
19. Film dokumentalny
Film dokumentalny Zależy ci na maksymalnej wiarygodności? Zrealizuj film dokumentalny, który opowiada historię i pokazuje rzeczywistość taką, jaka jest naprawdę.

 

 
20. VLOG
Vlog Czyli blog w formie video. Klienci doceniają wszystko, co jest autentyczne i prawdziwe, Może więc vlog z życia firmy mógłby być naprawdę dobrym pomysłem?
21. Facebook – Instagram Story
Facebook Instagram story Na pewno doskonale znasz te narzędzia. Tworzysz je za pomocą swojego smartfona. Są niezwykle popularne. Dla wielu marek to główne narzędzie marketingowe.
22. Video wnętrz i nieruchomości
Video wnętrz i nieruchomości Pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Zwiększ szansę na sprzedaż albo wynajem nieruchomości pokazując ciekawe wnętrza domu lub mieszkania.

 

 
23. Prezentacja na spotkania – targi
Video prezentacja na spotkanie Twoi odbiorcy na pewno docenią krótką i rzeczową video prezentację wyświetloną przy stoisku na targach lub podczas umówionego spotkania.
24. Zachęć innych do stworzenia video
Zachęć innych do stworzenia video Nie musisz kręcić filmu sam. Zorganizuj konkurs i daj się wykazać twórczo swoim odbiorcom. Zyskasz unikalny kontent i zaangażowanie twoich użytkowników.

 

Chcesz stworzyć profesjonalne video reklamowe dla swojego biznesu?
Skontaktuj się z nami:

664 760 465

KONTAKT@KRKSTUDIO.PL